Tagy

The TMI Tag

25. srpna 2014 v 17:00 | Annox
Pokud si dobře vzpomínám na tomto blogu jsem publikoval asi jen jeden jediný tag, protože z tohohle místa vážně nechci udělat místo, kde se budu jen účastnit různých stupidních řetězovek. Na druhou stranu, některé tagy a výzvy jsou vážně zajímavé, nejsou o kravinách jako "jíš špagety raději vidličkou a lžící nebo pouze vidličkou?" a i čtenáři se z nich můžou dozvědět něco zajímavého o autorovi blogu. A myslím, že tento tag to přesně splňuje, a když už je nedělám moc často, nebude tak vadit, že je trochu delší.

Vánoční knihy - tag

27. prosince 2013 v 20:27 | Annox
Pěkný večer všem!
Jak jsem slíbil, rozhodl jsem se udělat takový jednoduchý tag, který vymyslela Feranie, takže se určitě nezapomeňte podívat také na její blog. Tag se jmenuje "Vánoční knihy" a probíhá vlastně tak, že si blogger vybere tři knihy v e vánočních barvách, a v tomhle tagu konkrétně v barvě červené, zelené a zlaté.

Zelená kniha
Knihy jsem vybíral tak, že jsem se prostě postavil před knihovnu a vybral první knihu v požadované barvě, na kterou mi padl zrak. A první šťastnou knihou nebylo nic jiného, než kniha Inheritance od Christopera Paoliniho. Inheritance je závěrečný díl celé série Eragona a je taky jedinou knihou z celé ságy, kterou jsem ještě nečetl.


Tuto knihu jsem dostal na narozeniny minulý rok a nějak pořád nemůžu najít čas si jej přečíst. Podle ohlasů dalších lidí je poslední díl trochu slabší a hodně lidí od něj čekalo víc, což mě trochu od čtení odrazuje, na druhou stranu chci strašně moc vědět, jak to celé dopadne.

Zlatá kniha
Stejně jako autorka celého tagu mám i já trochu problém s výběrem ryze zlaté knihy. Na druhou stranu mi tenhle tag pomohl začít pátrat po knize, kterou jsem četl před strašně dlouhou dobou, strašně se mi líbila a její obálka měla vážně něco jako zlatou barvu (a já si zaboha nevzpomenu, jak se jmenovala )

Nejvíc zlaté barvě se ze všech knížek podobá asi první díl Hry o trůny. Na hru o trůny jsem narazil asi před rokem, viděl jsem pár dílů ze seriálu a vůbec mě to nezaujalo. Nechápu jak je to možné, ale tenkrát mi příběh přišel hrozně nudný a tuctový a až tento rok jsem této fantastické sérii přišel na chuť. Vím, že existuje to velké vydání v pevných deskách, ale mě se prostě líbí víc ten měkký přebal, a jelikož je každá ta bichle rozdělena na dvě knížky, mnohem lépe se knihy berou třeba do autobusu.

Červená kniha
U červené knihy jsem si dovolil trochu si zapodvádět, jelikož jsem prostě musel vybral knihu s názvem Krokodýlí slzy od Anhonyho Horowitze. Kniha je tuším šestým dílem knih o Alexu Riderovi. Knihu jsem četl v takovém velmi zajímavém období a jednoduše mi velmi přirostla k srdci. Kniha má hrozně krásnou obálku a troufnu si říct, že jednu z nejhezčích z celé ságy.

Tohle by tedy bylo pro tento tag všechno, ještě jednou strašně moc zdravím Feranie a přikládám odkaz na její blog, určitě se podívejte :)
Blog Feranie: http://jantarova-zeme-ruiscoll.blog.cz

 
 

Reklama