Můj názor

Všechno má svůj čas

4. října 2014 v 18:39 | Annox
Markéta a Lucie se rozhodly zhubnout (přestat kouřit, najít si práci, zlepšit si známky, doplňte si co chcete) a po několika měsících se Markéta mohla pochlubit svou novou štíhlou postavou (svými dvěma měsíci bez cigára, svou novou prací kterou má ráda, svým vysvědčením s vyznamenáním;….) kdežto Lucie zažívala jen jeden neúspěch za druhým. Markéta každé ráno s úsměvem na rtech naskočila na rotoped a potom vydala se běhat do nedalekého lesa, ale Lucie se každý den musela dokopávat aby vůbec vstala z postele, natož aby chodila někam běhat.

Už před delší dobou jsem se zamýšlel nad tím, proč se někdo do něčeho pustí a všechno se mu daří a někdo se snaží, zkouší a stále dokola přichází neúspěch. Můžeme si to vztáhnout snad na jakékoliv větší rozhodnutí, co chceme se svým životem udělat. Je to tím, že je například Lucie v příběhu nahoře je méně motivovaná, inteligentní (hezká, pozitivní, má slabší vůli opět je možno si doplnit prakticky cokoliv) a nebo je to způsobeno něčím úplně jiným?

Jsou gymnázia zlo a gymnazisti nudní nerdi?

28. září 2014 v 14:51 | Annox
Za poslední dobu jsem si vyslechl dost rozdílných názorů na téma škola, konkrétně na gymnázia. A vzhledem k tomu, že i já jedno takové gymnázium více či méně pravidelně navštěvuji, rozhodl jsem se přidat i svůj názor :D I když se proti tomu hlavně teď všichni hrozně bouří a odsuzují to jako něco málem démonického původu, já se prostě bez škatulkování lidí prostě neobejdu. Proto, prosím nezapomínejte na to, že zde pouze vytvářím ony "škatulky" a snažím se je co nejlépe popsat, ale nikoho konkrétního do nich nestrkám, to nechám na vás :)

O hledání sama sebe...aneb přehnaná honba za originalitou 1. část

20. srpna 2014 v 2:16 | Annox
Pravděpodobně tento článek rozdělím na dvě části, protože mě k tomuhle tématu napadá neskutečně velké množství myšlenek a já nejsem někdo, kdo dokáže psát stručně a vynechávat zbytečné kecy kolem a kolem :D A občas se mi dokonce povede zabloudit v článku někam úplně jinam, takže věřím, že dvě části nikomu nebudou nikomu nějak moc vadit, pokusím se zbytečnosti minimalizovat co nejvíc. V první části bych se věnoval tomuto tématu tak nějak obecně, jak to vidím na lidech kolem sebe a v té druhé bych se spíš zaměřil na to, jak to mám já osobně.

K dospívání vždycky patřilo a bude patřit poznávání, nebo chcete-li hledání nás samých. Abychom se jednoho krásného dne mohli začít nazývat dospělými, potřebujeme víc, než aby nám vyrostly prsa a chlupy v podpaží (určitě už se orientujete v tom, která věc přísluší jakému pohlaví a pokud to máte naopak, může to být v budoucnu dost problém :D). Ten psychický vývoj je alespoň podle mě mnohem důležitější a přitom se dost často podceňuje. Ale to už bych zase utíkal k úplně jinému tématu a necítím se být dostatečně…kvalifikován jde li to tak říct, abych se k němu vyjadřoval.
Samozřejmě, nic není černobílé a dospělí lidé, se kterýma se setkávám já, to mohli vnímat úplně jinak, ale dříve to prý bylo mnohem jednodušší. A pro mě není tak těžké tomu začít věřit.

Řeším kraviny....

16. srpna 2014 v 0:05 | Annox
Toto je vlastně taková moje reakce na článek, který rozproudil obrovskou diskuzi. Toto není článek proti autorce toho blogu, ani proti lidem, které v článku kritizuje. V něčem souhlasím, v něčem zase ne. Opravdu nemám nic proti fantasi, mám tento styl rád, mám rád čtení a vůbec, ale opravdu nemám rád určitý typ dnešních blogerek. Tak se na to vrhneme.

I když jsem původně nechtěl, rozhodl jsem se taky se nakonec vyjádřit, i když to pořád nepovažuju za úplně rozumné :D Většina blogů na českém internetu, je opravdu taková, jak autorka píše. Ohledně zahraničních blogů nevím, protože žádný nečtu. Existují takové základní typy blogů, které jsou asi nejrozšířenější. Ten první, mají třináctileté holčičky. Je to obvykle blog s hrozně přeplácaným layoutem, články tvoří většinou stupidní hýbající se gify a články co začínají "Nevím co napsat…" u tohohle si většinou pokládám otázku, proč ten článek teda vůbec píše? :D Potom jsou tu holčičky, které mají blog o tom, jak jim nikdo nerozumí. Přidávají tam články o tom, jak je jejich život na hovno, jak je ve škole šikanují, stejně nikoho nezajímají její články a přidávají tam tuny "žiletkových příběhů", nebo "básní" a nakonec napíšou něco jako "Vím že je to nepovedené a nebude se vám to líbit ale dávám tu to". Opět netuším, proč to teda dávaly na blog, když je to podle nich nepovedené.

Dnešní generace

12. srpna 2014 v 15:21 | Annox
Poslední dobou velmi diskutované téma, jak v televizi a různých časopisech, tak samozřejmě úplně nejvíc na internetu. Když jsem si články (případně videa) o této problematice četl, došel jsem k názoru, že mnohem víc, než nějaká dnešní generace mě štvou lidi, co se k dnešní generaci vyjadřují. Asi bych to vzal postupně, podle "kategorií" lidí, kteří se k tomuto tématu nějakým způsobem vyjadřují a zkusil nějak stručně (áno, moje několikařádkové souvětí se hodí k stručnému popisu :D) popsat, co mi na tom tak hrozně vadí.
 
 

Reklama