filmy

Divergence

23. srpna 2014 v 14:02 | Annox

Název filmu: Divergence (Divergent)
Režie: Neil Burger
Země: USA (2014)
Délka: 139 min.

Včera večer jsem shlédl film Divergence a i když jsem to původně neplánoval, možná bych mohl občas napsat recenzi, nebo spíš nějaký výtrysk pocitů a dojmů z filmů a nejen knížek. Docela dlouho jsem váhal, než jsem se na tento kousek podíval, protože nápadně připomínal Hunger Games, a to jen z doslechu. Když jsem se potom dozvěděl, že autorka knihy se "inspirovala" tímto dílem, nahlížel jsem na to ještě víc skepticky.

Teď a tady - recenze filmu

22. prosince 2013 v 14:17 | Annox
Film s názvem Teď a tady (natočený podle knihy Ještě než umřu) jsem viděl asi před dvěma dny a musím říct, že z něj mám dost smíšené pocity. Popravdě řečeno jsem se na tento film ani dívat nechtěl, jelikož už podle názvu poznáme, že nejde o žádnou vánoční pohádku. Osud tomu ale chtěl a já se na tento film podíval (pak litoval, že jsem to udělal

Základní informace

Název: Teď a tady (Now Is Good)
Režie: Ol Parker
Žánr: Romantický
Délka: 103 min.

Stručný popis děje
Hlavní hrdinkou celého filmu je šestnáctiletá dívka jménem Tessa Scottová, zdánlivě obyčejná středoškolačka. Tessa se ale od ostatních liší jak to jen jde a to hlavně proto, že nemá na všechno tolik času. Už ve dvanácti letech totiž u ní byla objevena leukémie. Toto téma sice na první pohled vypadá jako jedno velké klišé, ale když se na příběh podíváme důkladněji, zjistíme opak.

Šestnáct let. Věk, kdy člověk teprve poznává kdo doopravdy je, zabývá se tím, na jakou školu půjde, zažívá první lásku. Já sám jsem v tomto věku a stejně jako tisíce mých vrstevníků se mi zdá, že mám spoustu času. Tessa v našem příběhu jej však nemá a proto si napíše seznam věcí, které chce udělat před tím, než zemře. Mezi základní věci na seznamu patří například sex, překročení zákona, drogy nebo třeba den, kdy na všechno odpoví ano.

V celém filmu sledujeme nejen Tessu a to, jak se se svým osudem vyrovnává ona ale také její rodiče a kamarádku Zoey. A samozřejmě souseda Adama, do kterého se Tessa zamiluje. Adamův příběh nemá ve filmu moc velké místo, ale až se budete dívat, možná také jako já pochopíte, že jeho příběh je možná ještě smutnější, než ten Tessin.

Hlavní postava
Tessa mi ze začátku přišla dost nesympatická. Na jednu stranu jsem chápal, že žít s vědomím, že za pár let zemře, není vůbec lehké, i tak mi ale přišlo její chování strašně sobecké. Nezáleželo jí na tom, jak se cítí její přátelé, rodina nebo kdokoliv s jejich známých a to mi přišlo prostě hrozně špatné. Na druhou stranu, na konci filmu se z této osoby stane neuvěřitelně citlivá a statečná, troufnu si říct dospělá žena a tato proměna je na filmu určitě jedna z nejlepších věcí.

Konečný verdikt
Film na mě dost zapůsobil a i já se zapřemýšlel nad tím, že vlastně nevím kolik času mám. Nechci teď působit nějak depresivně, ale tento film každého tak trochu naťukne a myslím, že jsem si kvůli němu začal více vážit každého dne, který mám.


Myšlenka filmu je naprosto skvělá, bohužel si mi ale zdálo, že se autoři filmu v mnoha místech snažili násilně divákovi vnutit pocit lítosti, smutku nebo naopak radosti. A místy mi film přišel zbytečně moc přeslazený a míst s romantickou hudbou a neskutečně dlouhými soucitnými pohledy jedné postavy na druhou bylo na můj vkus až moc J Každopádně si rozhodně chci přečíst i knihu,která bude určitě lepší.

HODNOCENÍ: 7/10

Oficiální trailer k filmu :)

Vánoční skřítek - recenze

17. prosince 2013 v 20:22 | Annox
Krásný den Vám všem!


Jak už jste si určitě všichni všimli, recenze na filmy jsou v takovém uvolněnějším duchu než recenze knižní a bude tak tomu i dnes. Předem bych se chtěl omluvit za takovou tu počáteční zmatenost, ve které se právě nachází i můj blog. I když to možná není obvyklé já právě teď prožívám období velkého stresu a na hlavu se kupí čím dál tím víc věcí, které potřebuji udělat. Na blogu ale samozřejmě intenzivně pracuji, a věřím, že vše uvedu do řádného chodu, jak nejdříve to půjde. Teď už ale k samotné recenzi.

Název filmu: Vánoční skřítek - Elf
Žánr: Rodinná komedie
Režie: Jon Favreau
Délka: 97 min.

Všichni máme někdy takový ten těžký den. Nic se nám nedaří, jsme unavení a přes den se nám podařilo pokazit co jen šlo. A právě v takový den, je třeba přijít večer domů, uvařit si čaj a podívat se na nějaký pěkný film. Stejně jako jsem to udělal sám.

Možná to bylo velkým množstvím povinností, které se mi na období Vánoc nashromáždily, nebo něčím úplně jiným, tak či onak - letos jsem se nemohl dostat do nějaké té pohodové vánoční nálady. Většinou jsou Vánoce období, kdy nedočkavě hledím z okna a čekám na první vločku, málem už v listopadu sháním dárky na Vánoce a tak nějak celkově se na Vánoce připravuji. Letos si ale stěží uvědomuji, že už je to jen 8 dní do Vánoc.

Film Vánoční skřítek, který v roce 2003 natočil americký režisér Jon Favreau, mi neskutečně pomohl. Během prvních patnácti minut jsem filmu nedával velkou naději. Jako malého chlapce se malý Buddy (Will Ferrell) dostane pryč ze sirotčince přímo na Severní pól, kde je vychováván jako skřítek. Čím je ale Buddy starší, zjišťuje jak se více a více odlišuje od svých vrstevníků - skřítků. Velkým šokem pro Buddyho je, když zjistí, že je vlastně člověk.

Popravdě řečeno nejde o nikterak originální příběh, ale ve výsledku se mi velmi líbí, jak ho režisér zpracoval. Mladý Buddy se vydává do New Yourku aby našel svého otce. Během cesty Buddyho potkává spousta vtipných situací a půvabná Zooey, která ale nemá Vánoce zrovna v oblibě.

Film můžu opět všem jen a jen doporučit. Samozřejmě by mu šlo mnoho věcí vytknout, připadá mi, že by mohl být film kratší a že by se film obešel bez některých 'vtipných ' scének. Tak či onak, film byl příjemný, romantický, místy hrozně legrační a šířil takovou tu vánoční pohodu. A pak si mě samozřejmě získal scénou s Peterem Dinklagem, který byl ve filmu celkově asi jen pět minut, ale bez něho by to prostě nebylo ono :D

Hodnocení: 7/10


Peter Dinklage :)

Nic nás nerozdělí - recenze

14. prosince 2013 v 14:19 | Annox
Krásné dopoledne všem!
Chtěl bych Vám přivítat u svojí první recenze a to u recenze filmové J. Dělám to vlastně poprvé v životě, takže se už teď omlouvám za případnou nedokonalost nebo nepřehlednost článku. Věřím, že se budu stále zlepšovat

Tuhle recenzi jsem vlastně chtěl napsat už včera večer, chvíli potom co jsem se na film dodíval,m k povaze filmu se to prostě nedalo. K samotnému hodnocení filmu se samozřejmě ještě dostaneme, ale už teď Vám určitě můžu prozradit, že mě film neuvěřitelně zasáhl a vyvolal ve mně obrovskou vlnu (což vzhledem k obsahu filmu zní celkem zajímavě ^^) emocí, díky kterým jsem se do psaní článku zkrátka nemohl pustit hned a musel jsem film zkrátka 'vstřebat'.
Ale už dost žvatlání a přejdeme k mému pokusu o logicky a graficky zpracovanou recenzi.

Název filmu: Nic nás nerozdělí - Impossible
Žánr: Katastrofický / Drama
Režie: Juan Antonio Bayona
Délka: 113 min

Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich tři synové, postavy, které nás provedou celým, neskutečně nádherným filmem. Film je natočený podle skutečných událostí a režisér nás v tom utvrzuje hned na začátku filmu. Henry, Maria a jejich děti jsou naprosto obyčejná rodina. Poslední dobou je tak nějak moderní, dávat do katastrofických filmů novomanžele, rozvrácené rodiny, rodiny s dětmi -> a násilně tím u diváka vyvolávat emoce. To naštěstí tento film nedělá a spíše nám poukazuje na to, že hrozné věci se stávají i naprosto obyčejným a nevinným lidem.

Henry, Maria a jejich děti se rozhodli odjet do Thajska a strávit tam poklidné Vánoční svátky. Všechno odpovídá pohodové rodinné dovolené u moře, až do doby kdy jihovýchodní pobřeží Thajska zasáhne vlna Tsunami a dovolená se promění v boj o přežití.

Ze začátku se to může jevit jako tuctové téma katastrofických filmů u, kterých stejně víme, že skončí happy endem. Během filmu ale objevíte jeho pravý význam. V první řadě poukazuje jak obrovskou vůli člověk má, jak dlouho dokáže bojovat, když má za co. Neuvěřitelně věrně ukazuje změnu lidského myšlení, v dnešní době se navzájem odsuzujeme třeba už kvůli oblečení, jaké má kdo na sobě, a právě tento film nás všechny nutí k zamyšlení.

Tento film nemohu jinak, než všem doporučit všema deseti J Skvělé herecké výkony, nádherná hudba i samotná atmosféra filmu ještě podtrhne už tak úžasný film. Mě osobně se velmi dotkl a donutil mě přemýšlet nad věcmi, které by mě normálně asi ani nenapadly.

Hodnocení: 9/10

 
 

Reklama