Všechno je fajn

9. listopadu 2014 v 19:37 | Annox |  Zápisník
Tra a la! Poslední dobou mám hrozně dobrou náladu a ani vlastně nevím proč. I když rozhodně si na to nestěžuju, spíš se bojím, že to jednoho ne moc krásného rána zmizí. Ale zatím nezmizelo! Takže se mám skvěle, naprosto bez důvodně a nezbývá mi nic jiného než ti to užívat! Snažil jsem se přijít na to, proč to tak je. Víc času? Míň stresu? Míň písemek ve škole? Míň problémů? Vůbec ne! Vlastně mě štve strašná spousta věcí, ale štvou mě takovým speciálním způsobem. Z nějakého důvodu jsem nakažen nezměrným optimismem a všechno, co mě momentálně nějak negativně ovlivňuje, nebo mi to prostě "jen vadí" se zdá takové neškodné, spíš jako výzva, malichernosti, které překonám jedna dvě!


Spousta těch kreténských kultů pozitivního myšlení pořád zdůrazňuje, jak je důležité se nenechat ovlivnit malichernými problémy těch hnusných negativních démonů, protože by nám tím mohli "ukrást" kousek naší těžce udržované pozitivnosti. Ale ono takové vcítění, zájem o problémy někoho jiného má taky něco do sebe. A vlastně to nemusí být ani nikdo konkrétní, někdy si stačí prostě uvědomit, že někdo jiný problémy má. A jsou to mnohonásobně větší problémy, než že se musí na zítra učit na tři písemky. Já vím jak je to hrozně klišé příklad, ale kdyby, jste si začali nějakému malému afričanovi stěžovat, jak máte těžký život, protože se musíte naučit na písemku z matiky a je toho přece TOLIK, asi by se na vás díval jako na idiota, když tomu říkáte problém.

Zároveň jsem si tím uvědomil, jak křehké jsou všechny ty hodnoty na kterých si zakládáme. Právě teď se všude neskutečným způsobem (zase) řeší (zase) Zeman a jeho slovník, ale řeší se mnohem víc věcí. Máme neskutečné množství pravidel pro to, kdy, kdo, komu a jak podá ruku, jak koho oslovit, jak rychle to říct, a jestli i při jídle máme milióny normálních vidliček, dezertních a salátových vidliček a však to sami určitě znáte. A jak rychle by se to všechno rozpadlo, kdyby nastala například nějaká obrovská přírodní katastrofa a celé lidstvo šlo úplně ke dnu. Když by ti přeživší našli někde v lese srnku, pravděpodobně by se na ni vrhli a neřešili by ani jednu z věcí, které vám možná teď běží v hlavě při představě toho, že byste se v lese vrhli na srnku a začali jí tam pojídat :D Což mě dovedlo k tragickému zjištění, že na případnou apokalypsu nejsem zrovna připraven ani vybaven, takže to budu muset během týdne napravit :D

Kromě toho čtu úplně úžasnou knížku. Teda…vlastně už jsem ji skoro dočetl, protože byla vážně totálně krutopřísně úžasná! Ještě nebudu prozrazovat jakou, protože na ni chci udělat recenzi, a překvapení přece musí být! Vím, že jsem to psal už vícekrát, ale zase mám hroznou chuť pracovat na blogu nějak..ehm…víc :D Takže se asi ještě uvidí jak moc (ne)úspěšné to bude.


Tak to je asi tak všechno, protože víc věcí mě sice napadá, ale jsou to opravdu jen naprosté kraviny, které bych asi měl nechat uvnitř své hlavy a nikdy je nevypouštět ven. Takže se všichni mějte krásně, můžete mi něco zajímavého napsat do komentářů, protože většina lidí ani neví co pod takové články psát :D Takže to tentokrát může být třeba váš oblíbený hmyz! ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 12. listopadu 2014 v 16:22 | Reagovat

Víc Annoxe na blogu! Ohó, tomu se bránit nebudu!

2 Míša Míša | Web | 15. listopadu 2014 v 15:32 | Reagovat

kudlanka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama