Říjen 2014

Nudný čas

12. října 2014 v 12:43 | Annox |  Zápisník
Poslední dobou se mi zdá, že se ten čas strašně vleče. Většinou je naprosto hnusné počasí, ráno je neskutečná zima a odpoledne buď vedro, nebo vedro a déšť k tomu. Počasí a kvůli toho i nálada je takové neslané nemastné, není ani už ten pravý podzim, ale léto už se tomu co se odehrává za okny říkat už taky nedá. Osobně vážně nemám rád takové ty přechody mezi ročními obdobími. Každé roční období je něčím zvláštní a zároveň krásné, ale když je to takové "něco", tak je to vážně dost k ničemu.

Chtěl jsem se v tomto celkem dost nudném období věnovat více blogu, ale nějak doteď prostě nebyla nálada. V hlavě mám inspiraci pro spoustu článků, které můžou být doufám i zajímavé, ale nějak jsem se ještě nedostal k jejich realizaci. Ostatně, tak to mám teď s více věcma, které čekají, až se s nimi něco udělá. Doufám, že mě tahle nálada nebude držet dlouho, a budu moct brzo zase napsat nějaký víc duchaplný článek, než tento žblebt :D

Všechno má svůj čas

4. října 2014 v 18:39 | Annox |  Můj názor
Markéta a Lucie se rozhodly zhubnout (přestat kouřit, najít si práci, zlepšit si známky, doplňte si co chcete) a po několika měsících se Markéta mohla pochlubit svou novou štíhlou postavou (svými dvěma měsíci bez cigára, svou novou prací kterou má ráda, svým vysvědčením s vyznamenáním;….) kdežto Lucie zažívala jen jeden neúspěch za druhým. Markéta každé ráno s úsměvem na rtech naskočila na rotoped a potom vydala se běhat do nedalekého lesa, ale Lucie se každý den musela dokopávat aby vůbec vstala z postele, natož aby chodila někam běhat.

Už před delší dobou jsem se zamýšlel nad tím, proč se někdo do něčeho pustí a všechno se mu daří a někdo se snaží, zkouší a stále dokola přichází neúspěch. Můžeme si to vztáhnout snad na jakékoliv větší rozhodnutí, co chceme se svým životem udělat. Je to tím, že je například Lucie v příběhu nahoře je méně motivovaná, inteligentní (hezká, pozitivní, má slabší vůli opět je možno si doplnit prakticky cokoliv) a nebo je to způsobeno něčím úplně jiným?