Summertime Sadness

9. srpna 2014 v 19:47 | Annox |  Zápisník
Tento článek berte jen jako nekontrolovaný výtrysk mých naprosto pesimistických myšlenek a představ, které na mě v poslední době dolehly. Takže ano, tento článek má skutečně sloužit jen k tomu, abyste mi dali všichni za pravdu a já se necítil jako psychopat :D Moje nálada se opravdu dá přirovnat k písničce, která bude na konci článku ale stejně ji většina lidí zná. Už od prvního srpna jsem začal malinko přemýšlet nad tím, že už je polovina prázdnin pryč a za chvíli bude zase čas dostavit se do té ohavné budovy, které se říká škola.

Jenomže když jsem nad tím začal takhle přemýšlet, plyne čas mnohem rychleji. Další týden uběhl ani jsem si toho nevšiml, a já se té rychlosti začínám pomalu děsit. Když nad tím přemýšlím opravdu hóódně objektivně a pominu svou lenost a nechuť, dokážu uznat, že je škola důležitá. Určitě je, a pokud se tomu moc nebráním, dozvím se tam občas i něco zajímavého, ale mnohem víc mi na škole vadí ti lidi. Ani nevím, jestli mi více vadí někteří vážně stupidní spolužáci, nebo někteří nepříjemní a arogantní profesoři.


Pořád se říká, jak jsou dnešní děti hloupé, pohodlné, drzé a absolutně je ta škola nezajímá. Když se podívám na některá individua na naší škole, rozhodně toto tvrzení nemůžu popřít, ale zase to nevidím tak černobíle. Když dostanete na fyziku profesora, který si do té hodiny chodí, jak chce, pak si sedne (za předpokladu, že v našich nevybavených učebnách najde něco jako židli), otevře knihu, ze které přečte příslušnou kapitolu. Během jeho nesrozumitelného mumlání, kdy se polovina třídy baví a nezajímá je to a ta druhá dotyčného profesora kvůli první neslyší už vůbec, máte "možnost" pochopit dané učivo. Potom následuje zbylých 30 minut (za předpokladu že se pan profesor uráčil přijít včas) ve kterých počítáme příklady, což je ale dost komplikované, když ctěný pán profesor zadání desetkrát změní, protože "…jsem to asi špatně přečetl, mládeži..".

Jak je vidět, opravdu je proud mých myšlenek dost nekontrolovatelný, protože jsem se rozepsal úplně o něčem jiném, než jsem chtěl :D Prostě a jednoduše všechno je teď takové divné. Tady u nás pořád jenom prší nebo jsou bouřky, a i když mám takové ty letní bouřky rád, zase by tady nemusely strašit pořád. Je o moc jednoduší si užívat léta a úplně zapomenout na nějakou hnusnou školu, která bude, když se ráno probudíte a venku krásně svítí sluníčko a je teplo. Naopak když mě vzbudí déšť a vítr, který se mi snaží ukrást okno, hned je to probouzení nepříjemnější.

Navíc, pokud celý den prší, nemám nic lepšího na práci než sedět doma, nudit se u počítače nebo v posteli a když se člověk nudí, začne příliš přemýšlet o naprostých sračkách, až mu to zkazí náladu. Takovou náladu mám skoro každé prázdniny a asi jen musím najít něco, čím se zase dostanu do té správné letní nálady. Asi si půjdu dát nanuk. Co víc navodí letní atmosféru než nanuk, že? :D Pokusím se toho špatného počasí nějak produktivně využít a alespoň napsat pár článků na blog. Při takovém počasí mám vždycky spoustu nápadů a plánů co všechno bych mohl psát, jakých výzev bych se mohl účastnit, mám hroznou chuť napsat nějaké recenze ale jakmile se udělá venku hezky tak se těžko hledá čas sedět u počítače, a večer už na to nemám energii :D

A co vy, jak se těšíte do školy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xoEll xoEll | Web | 9. srpna 2014 v 19:58 | Reagovat

Bože, já se netěšim do školy :( Ty prázdniny strašně rychle utekly :/ jinak .. úžasná písnička to je od Lany Del Rey ♥ :)

2 Elizabeth Elizabeth | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 17:54 | Reagovat

Ja mám z blížiacej sa školy zmiešané pocity. Na jednu stranu sa teším, pretože ma odbor, ktorý študujem baví a mám dobré spolužiačky. Na druhú stranu sa mi to protiví, pretože neznášam ranné vstávanie. Keď sú prázdniny, nikdy mi nebýva psychicky dobre. Ako píšeš, nuda ma privádza na myšlienky, ktoré chcem zahodiť, zrazu spomínam na zlú minulosť a nostalgiou nešetrím. A zrazu si uvedomím, že čas tak neuveriteľne letí a nedokážem sa spamätať z istých vecí. Chcem, aby sa na chvíľu zastavil a nechal ma vydýchnuť... :/ :D

3 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 10. srpna 2014 v 21:30 | Reagovat

Taky se mi zpátky do školy nechce... ale pro mě je to v klasické podobě naposled. Mimochodem, mám nový Skype Anekron.blog.cz

4 Aerosol Aerosol | Web | 11. srpna 2014 v 0:04 | Reagovat

Vidíš, zato ja sa do školy celkom teším :D Zhruba posledné tri-štyri roky sa do školy teším, ale to je tým, že na strednej som mala fakt šťastie na spolužiakov aj profesorov, a teraz na výške aspoň vypadnem z rodičovského domu a budem si užívať študentský život v Brne.
Ale je pravda, že to leto uteká neskutočne rýchlo...

5 Denia Denia | Web | 23. srpna 2014 v 16:11 | Reagovat

hah, náš profesor matiky je zároveň naším profesorem fyziky a zároveň naším třídním :D. Do hodin taktéž chodí pozdě, nemluvě o jeho trapných žvástech, v jakých nejdražších hotelech spal a kolik peněz investoval do svých koníčků, načež nás všechny dobrovolně nedobrovolně naláká na spoustu čas beroucích akcí.
Ostatní jsou ale docela fajn, takže se do školy pomalu začínám těšit nehledě na brzké vstávání :D.
Počasí je na hovno, co si budem povídat, letos tak nějak nic nepřipomínalo léto a všechno bylo tak saad :/.
Teď už si jenom říkám "nothing scares me anymore.." a přece jenom se vždycky něco najde :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama