Vzhled

4. ledna 2014 v 19:53 | Annox |  Zápisník
Ahoj!
Tohle je vlastně můj první příspěvek do rubriky s názvem "Zápisník". Bude to taková velmi nepravidelná sekce, do které budu přispívat svoje postřehy, zajímavé zážitky a občas příjdu s nějakým tématem, které mě trápí a chtěl bych se k němu prostě vyjádřit :) Budu hrozně rád za vaše ohlasy a komentáře pod článkem :)

Dnešním tématem měly být předsudky, ale přišlo mi to takové málo konkrétní a vyšlo by to na příliš dlouhý článek. A tak jsem se rozhodl být trochu konkrétní a napsat něco o vzhledu lidí. Hned ze začátku, rozhodně tohle není žádný článek proti lidem s pěkným vzhledem, já mám spousty přátel, co jsou krásní lidé jak zvenku tak zevnitř tohle má být ale něco trochu jiného.

Láska, to jsou vyšší hodnoty než vzhlednost opačného pohlaví.
Friedrich Dürrenmatt


Osobně si myslím, že tento citát už není aktuální pro naši dobu. Láska je téma na hodně a hodně dlouho a dneska o ni mluvit nechci. Alespoň tedy ne o tom, co hodně lidí za lásku považuje. Dneska se chci věnovat tomu, jak obrovská váha je vzhledu přikládána.
Knihou, kterou by si měli všichni mladí přečíst je bezesporu Obraz Doriana Graye , protože tato kniha neskutečně ukazuje na to, jak povrchní lidé dokážou být a jak i člověk s krásným vzhledem může být ve vnitř ošklivý. Myslím, že tato kniha je dnes aktuálnější než kdy jindy.


Nemyslím si, že bych se zde musel rozepisovat o tom, co všechno vzhled udává. Váš vzhled udává vaši oblíbenost u lidí, ve škole vaše 'společenské' postavení a vlastně všechno co jen jde. A jak se vždycky říkalo, že "vzhled není všechno", je hrozně smutné, že už to není pravda.
Já osobně si myslím, že vzhled není všechno. Vzhled je prostě něco, co člověk nemůže ovlivnit a proto si nikdo nezaslouží chválu a už vůbec ne pohrdání za to, jak vypadá. Charakter je něco, na čem je třeba pracovat, co je třeba neustále zlepšovat a předělávat. Chování, vnitřek člověka je to, co by se mělo posuzovat a za co by se měly skládat chvály.

Nechci tvrdit, že s tím sám problémy nemám -> mám a velké :/ Mnohokrát mám tendence si o hezkých lidech myslet něco lepšího než o těch méně hezkých ale snažím se to nedělat jak nejlépe to dokážu :) Mám před sebou ještě spoustu práce, ale to si myslím, že asi všichni. Tohle není nijak profesionálně zpracovaný článek, nejsou zde žádné světoborné myšlenky ani odhalení. Je to prostě krátké vyjádření mých myšlenek, které mě poslední dobou trápí a doufám, že třeba někoho zaujmou :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yima Yima | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 17:56 | Reagovat

Obraz Doriana Graye jsem dostala na Vánoce a chystám se na to. :)
Četl jsi "Ten, kdo stojí v koutě"? Je tam v jedné části rozebírána i tato myšlenka. Když kamarádka hlavního protagonisty mu radí, jak se má chovat na rande a co má říkat. Nemá říct té holce, že je pěkná, ale že má pěkné oblečení, protože vzhled je něco, co si nezvolila, kdežto oblečení ano.
A mám na vzhled stejný názor. Lidem se někdo líbí a hned jsou "zamilovaní", ale není to tak. Ale jak jsi psal, že "mám tendence si o hezkých lidech myslet něco lepšího", tak toto mám naopak. Nevím. Asi je to jen prostá závist. Někdy si prostě holka posteskne, že by chtěla být hubenou, vysokou, krásnou blondýnkou. Místo toho jsem malá a průměrná. Ale tak co, vzhled není všechno. :)
Škoda je, že spoustu lidí si to neuvědomuje. Že se dívá jen zvenku a na povahu člověka, na jeho zájmy a názory už nehledí. Protože potom může poznat skutečného kamaráda, ne tím, že má někdo "nádherné vlasy".

2 annox annox | Web | 5. ledna 2014 v 18:13 | Reagovat

[1]: Děkuju za velmi zajímavý komentář :) Obraz Doriana Graye jsem četl před..no hódně dlouhou dobou, neměl jsem z toho rozum  a rozhdoně se to chystám přečíst znovu v co nejblišší době :) Je to prostě knížka u které se musí myslet :) "Ten kdo stojí v koutě" jsem nečetl, mnohokrát jsem na tu knihu ale narazil i ve chvílich kdy bych to nečekal, takže osud zřejmě chce abych si ji -konečně :D- přečetl. Ono i kluci si občas takhle postesknou, akorát ti to do očí nikdy neřeknou :D (tedy, většina kluků nechce být vysokou blondýnou, ale chtějí být třeba vyšší, mít větší svaly, asi si to ale pochopila :D)

3 Fearnie Fearnie | Web | 5. ledna 2014 v 18:55 | Reagovat

Moc hezky napsané, s většinou souhlasím. V dnešní době je to hodně těžké. A pravda v tom ,,společenském" postavení. To jde vidět i v amerických filmech pro mladé ,,třináctky".:D Když blonďaté krásky jsou miss školy a mají jen ty nejlepší kluky atd.. Je to až k pláči. Obraz Doriana Graye jsem nečetla, ale stále více a více nad tím přemýšlím! Dříve jsem docela lidi brala podle vzhledu, ale  s tím je konec. Teď na střední škole mě naučilo, že přátelé můžou vypadat jakkoliv,důležité je, že se na ně můžeš spolehnout!:) Je fajn znát na tohle názor kluka a vědět, co se vám honí hlavou. Určitě takové články piš častěji!:) Moc ráda si počtu. Jinak.. Co takhle někdy natočit video? Napadlo tě to? O.o

4 annox annox | Web | 5. ledna 2014 v 20:57 | Reagovat

[3]: O videu jsem ani nějak moc nepřemýšlel, a asi se na to ještě necítím :D Nevím, jsem dost výřečný, nemám s tím problém ale prostě se mi do toho moc nechce ;) Možná časem.

A s tím názorem, každý kluk uvažuje trochu jinak, a myslím si, že to tak je i u holek :)

5 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | E-mail | Web | 8. ledna 2014 v 16:40 | Reagovat

také se poslední dobou tímto tématem zabývám. a moc se mi líbí tvá věta-i člověk s krásným vzhledem může být vevnitř ošklivý. Na to hodně lidí nekouká a většinou, pokud si jsou ti lidé vědomi svého hezkého vzhledu, myslí si, že dostanou vše, protože jsou prostě KRÁSNÍ...někdy to tak dokonce i je.
Když se na to podíváme v reálném životě, tak si i zaměstnavatel raději vybere člověka, co je krásný, aby třeba mohl firmu lépe prezentovat nebo kvůli sobě, aby se mohl na někoho hezkého dívat a ostatní věci se najednou stanou nepodstatnými nebo podstatnými v menší míře..
A co se týče lásky, tak všichni mohou tvrdit, že jim o vzhled nejde, ale pak se stačí podívat na jejich partnery a to svědčí o pravém opaku-mohou být zlí, povrchní a namyšlení! A oni pak ještě namítnou, že to se dá přehlédnout, když je tak pěkný/á... Je to správné? Podle mě tedy ne

6 Jackelin Mandragor Jackelin Mandragor | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 16:49 | Reagovat

Hezký článek s reálným pohled na věc. Navíc s tebou souhlasím

7 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 10. ledna 2014 v 14:44 | Reagovat

Za dnešní posedlost vzhledem mohou z velké části média, která lidem servírují "idaální" vizi světa.

Moc zajímavý článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama